Včelí vosk – aké sú jeho výhody? Je vhodný na sviečky?

Včelí vosk je prírodný, nekarcinogénny a bezpečný na použitie v domácnosti. Keď včely jedia med, produkujú tento vosk. Včelári filtrujú včelí vosk z plástov, chladia a predávajú. Vďaka svojej prirodzenej medovej vôni a farbe sú tieto sviečky skvelé pre ľudí s extrémnymi alergiami a citlivosťou na vône alebo farbivá.

Hustota včelieho vosku záleží do značnej miery od jeho teploty. Prirodzenou teplotou včelieho vosku je cca 36 °C, na túto teplotu ho včely navrhli pre výstavu a udržiavanie plástov. Znamená to že sa včelí vosk prejavuje pri iných teplotách inak.

Včelí vosk nie je ideálny pre všetky typy sviečok, pretože nevoňajú a majú nízky bod topenia, ale pokiaľ ide o životné prostredie, sú skvelou voľbou.

Včelí vosk a vegánstvo

Nevhodné pre vegánov alebo ľudí, ktorí zo svojho životného štýlu vylučujú všetky živočíšne produkty.

Skladovanie včelieho vosku

Pri skladovaní výrobkov z včelieho vosku a aj samotného vosku sa v priebehu približne dvoch mesiacov od výroby vytvorí na povrchu bielo-šedý povlak. Tento povlak sa volá Voskový kvet, alebo v niektorých krajinách sa to nazýva aj Voskový cukor. Znižovaním teploty sa objem vosku zmenšuje a vzniknutý vnútorný tlak vytláča na povrch tekuté zložky.

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.